úvod             certifikáty             kontakt             e-shop              dotazy             návod kostky - velká sada              návod kostky - malá sada
princezna2 cert
en/de
     hračky           kapsáře           domeček           auta           podložky na hraní             sedací vaky           měkké kostky I.            měkké kostky II.           omyvatelné kostky III.

měkké kostky skládání obchody

Návod pro hry s měkkými kostkami I., II., III -

molitanové stavebnice nabízíme ve třech druzích-
Liší se od sebe použitým materiálem.

Kostky I. - vhodné do dětských pokojíčků jsou hebké na dotek(kombinace materiálů postřiženého froté a počesaného polyamidu, na kterém drží suchý zip, kostky se dají spojovat plochami pomocí suchého zipu)
Kostky II. - vhodné do školek( materiál 100% bavlna- kepr, v rozích je všitá chytací látka-polyamid a těmito rohy se kostky dají spojovat suchým zipem)
Kostky III. - vhodné do školek a veřejných hracích koutků( materiál 100% polyester, v rozích je také chytací látka a rohy je možno kostky spojovat pomocí suchého zipu)

Velká sada

Při interakci s dítětem je možno hrát následující hry (dají se vymyslet i jiné hry dle fantazie).

Návod pro hry s měkkými kostkami

Při interakci s dítětem je možno hrát následující hry (dají se vymyslet i jiné hry dle fantazie). Kostky si můžete koupit v e-shopu.

1. Obchody

měkké kostky skládání, obchody, nákres

házení kostkou


2. Házení na terč

2- 4 děti stojí v rozích, každý má svoji kostku, na tlesknutí nebo jiný povel všechny najednou hodí co nejblíže středu, kdo hodí kostku nejblíže středu terče má bod. Akce se opakuje a body se sčítají. Hrou procvičujeme sčítání, soustředění, komunikaci s ostatními.


házení kostkou, nákresfaraon z kostek

3. Faraon vstává z mrtvých

Jedno díte se položí na zem ostatní děti ho obestaví kostkami do tvaru sarkofágu- pyramidy. Děti potom ustoupí a na povel vstane dítě -faraon z mrtvých a tím rozboří kostky. Poté se děti vymění. Děti se zamýšlí nad minulostí, jaké to asi bylo v pyramidě. Vcitují se do pocitu faraona, kterým druzí stavějí sarkofág a hrají tak i malé divadlo při rozbourání kostek.


faraon z měkkých kostekměkké kostky- hry

4. Prohozy

Cílem hry je prohodit malou kostku různým uspořádáním kostek tak, aby nebyla stavba zbořena. Zde cvičíme s dětmi trpělivost, soustředění, koordinaci pohybů. Také fantazii, protože děti mohou vymýšlet stavby, kterými je možné kostku prohazovat, a také procvičujeme spolupráci na vytvoření stavby.měkké kostky- hry

kuželky

5. Kuželky

Na podložku se postaví na stojato dlouhé kostky jako kuželky. Dítě háže malou kostkou do kuželek. Počítá kolik jich spadlo nebo kolik pokusů potřebuje k zhození všech kostek. Akce se opakuje. Hra rozvíjí koordinaci pohybů při házení kostkou, počítání, srovnávání čísel- kdo shodil míň nebo víc kostek a dokonce i paměť, protože si musí děti zapamatovat kolik kuželek shodil spoluhráč.


kuželky s měkkými kostkami

divadlo složené z měkkých kostek

6. Divadlo

Z kostek je možno postavit scéna pro hraní divadla. Dospělý čte knihu pohádek a děti improvizují ve vystavěném prostoru jeviště a předvádějí jednotlivé scénky. Scéna se může přizpůsobit velikosti herců. Na maňáskové divadlo je možné ji zmenšit a do hry zapojit i převlíkací hračky-pohádky či zvířata, nebo dokonce i kapsáře. Na fotce je příběh o pejskovi a kočičce. Vypravěče představuje žába- dítě, herec. Děti si cvičí představivost, vystupování předobecenstvem, hlasitost projevu, komunikaci mezi sebou.


divadlo složené z měkkých kostekPřekážkov?- opičí dráha

7. Překážková- opičí dráha

Postavením překážkové dráhy získáme místo pro tělocvik dětí, můžeme jim při proběhnutímpřekážkovou dráhou měřit čas... Děti si cvičí při této hře koordinaci pohybů. Mohou mít vymezené stanoviště, na kterých provedou vždy nějaký cvik apod.


Překážková- opičí dráhaKopací mini golf z měkkých kostek

8. Kopací mini golf

Z kostek se vytvoří ohrazení na konci je mezera. Cílem hry je dopravit míček kopáním do mezery. Počítají se dotyky. Kdo dopraví míček do cíle s nejmenším počtem doteků vyhrává. Hra rozvíjí šikovnost, obratnost, soustředění.
mini golf z měkkých kostek- nákreshra na babu

9. Hra na babu

Z kostek vymezíme prostor- chodbičku, bludiště kterou bude dítě se zakrytýma očima procházet. Druhé dítě ho bude při chůzi povely ústně navigovat. Děti se učí slovně pohotově reagovat. Předvídat situaci, postarat se o někoho, pomoci druhému. Je to výuková didaktická hra.


hra na babu nákres


skládání čísel z kostek

10. Skládání čísel a písmen

Děti mohou z kostek skládat čísla nebo písmena. Připravovat se na výuku abecedy. Hra cvičí poznávání čísel a jednoduché sčítání.


skládán?čísel z kostek


přeskakovací sluníčko

11. Přeskakovací sluníčko

Když z podložky uděláme střed sluníčka a z kostek paprsky, máme tímto vytvořenou obíhací a přeskakovací dráhu. Děti při přeskakování kostek mohou kostky zvedat a zase pokládat, cvičí tím psychomotorické dovednosti.


skládání čísel z kostek

žirafa

12. Skládání zvířat

Děti si mohou z kostek poskládat i různá zvířata- želvu, žirafu, slona atd., ty pak dosahují impozatních rozměrů.


skládání čísel z kostek


Možnosti skládání molitanové stavebnice z měkkých kostek
1. Ohrádky na lezení pro nejmenší

molitanové stavebnice - měkké kostky je určena dětem od nejútlejšího věku, kdy na podložce mohou lozit ve vymezeném velkém prostoru, maminka může být v klidu a dívat se jak má dítě dostatek prostoru a přesto se nikam neodkutálí.


ohrádka pro malé děti na lezen? nákres 1ohrádka pro malé děti na lezení nákres 2ohrádka pro malé děti na lezení nákres 3ohrádka pro malé děti na lezení nákres 4
ohrádka pro malé děti na lezení >


<br ><h1>2. Ohrádky pro učení chození</h1><p class= V momentě kdy se dítě začíná učit chodit, nahrazuje tato stavebnice i klasickou ohrádku, v měkkém prostoru složeném do výšky 50 cm se dítě může opírat a učit chodit podél stěn kostek. Jelikož je stavebnice měkká, je i dostatečně bezpečná.
ohrádka pro malé děti na chození ></p>


<h1>3. Ohrádky jako vymezení herního prostoru-kombinace s podložkou </h1><p class= Kostky slouží k vymezení herního prostoru. V kombinaci s dalšími hračkami vzniká hra, kdy podložka a kostky jsou prostředím pro hru. Kostky tedy umožné v kombinaci s podložkou –autodráhou vytvořit prostředí města či bojových hradeb atd.


kostkyohrádka pro malé děti na chození nákres 1ohrádka pro malé děti na chození nákres 2ohrádka pro mal?děti na chozen? nákres 3ohrádka z měkkých kostek na hraní ></p>


<img src=ohrádka z měkkých kostek na hraní nákres 2ohrádka z měkkých kostek na hran? nákres 3ohrádka z měkkých kostek na hran? nákres 4


hrad z měkkých kostek

4. Prolízačky

Ze stavebnice lze skládát různá volná seskupení, která mohou být i pro dítě průchozí, těchto variací je velká spousta a je na fantazii dítěte, ale i rodičů, jak uspořádají kostky v prostoru.prolízačky, nákres 1prolízačky, nákres 2prolízačky, nákres 3prolízačky, nákres 4domeček z měkkých kostek

5. Domečky

Jsou určeny pro další věkovou skupinu-děti předškolního a školního věku. Děti mají potřebu si vytvořit svůj vlasní vymezený prostor a chtějí si jej upravit podle sebe. Variace obsahují samostatné -domečky, které vyžadují zafixování pomocí suchého zipu, ale i jednoduché složení ke stěně či do rohu místnosti.


domeček z měkkých kostekdomeček z měkkých kostek, nákres1domeček z měkkých kostek, nákres 2domeček z měkkých kostek, nákres 3pohovka

Nábytek

Stavebnice umožňuje v pozdějším vývoji dítěte vytvořit různé druhy nábytku, které se mohou stát při zafixování suchými zipy plnohodnotnou součástí vybavení dětského pokoje, mající svůj specifický design. Jejich předností je, že se mohou kdykoliv přeměnit na jiný kus nábytku.

1. Pohovka

Při upevnění suchými zipy lze pohovku zafixovat do jedné polohy, a také položením kostek vedle sebe a zafixováním vyrobit postel na přespání pro návštěvu.pohovka 2, nákrespostel, nákrespohovka nákres

křeslo z měkkých kostek

2. Křeslo

Křeslo se stane místem relaxace. Dá se takté zafixovat pomocí suchých zipů.křeslo z měkkých kostek, nákres 1křeslo z měkkých kostek, nákres 2


knihovna z měkkých kostek

3. Knihovna

Funkční malá knihovnička lze sestavit naskládáním kostek na sebe.knihovna z měkkých kostek, nákres 1knihovna z měkkých kostek, nákres 2knihovna z měkkých kostek, nákres 3knihovna z měkkých kostek, nákres 4knihovna z měkkých kostek, nákres 5knihovna z měkkých kostek, nákres 6

Kostky si můžete koupit v e-shopu.

fekar.com
kontakt
e-shop
webdesign petra

výroba maskotů na zakázku      cestovní kancelář TINA      sochař Miloslav Fekar      dramaturg Vladimír Fekar      výtvarnice Petra Fekarová